Oczyszczanie wodorowe
Oczyszczanie wodorowe lub terapia wodorowa to innowacyjny zabieg w dziedzinie kosmetologii, wykorzystywany w zakresie pielęgnacji skóry twarzy.
Zabieg wykonywany jest przy pomocy nowoczesnej aparatury, która posiada zdolność wprowadzania aktywnych cząstek wodoru w głąb skóry na poziomie komórkowym.
Wodór stanowi najlżejszy, a zarazem najmniejszy związek chemiczny, który występuje w naturze. Szybko ulega procesowi dyfuzji (proces rozprzestrzeniania się i mieszania drobinek różnych substancji w wyniku ruchu ich cząsteczek) i aktywuje, stosunkowo niedawno odkryty, mechanizm usuwania wolnych rodników tlenowych.
Oczyszczanie wodorowe polega na wprowadzaniu w głąb skóry mikroskopijnych cząsteczek wodoru, które oczyszczają komórki skóry przy pomocy strumienia wody, będącej pod zwiększonym ciśnieniem. Jest to możliwe dzięki niewielkim rozmiarom pierwiastka oraz jego małej masie. Po dotarciu do głębokich warstw skóry usuwa obecne tam wolne rodniki, które przyczyniają się do jej starzenia.
Jakie efekty daje oczyszczanie wodorowe?Efekty terapii wodorowej widoczne są już po pierwszym zabiegu. Skóra staje się nawilżona, odświeżona, gładka i napięta. Wolne rodniki obecne w skórze zostały wyeliminowane, w związku z tym proces starzenia się skóry został na pewien czas zahamowany.
Ważną informacją jest fakt, że zabieg nie niesie za sobą żadnych podrażnień i obrzęków, przez co nie wymaga okresu rekonwalescencji.
Zabieg łączony jest najcześciej z mezoterapią bezigłową wykorzystującą zjawisko elektroporacji- impulsy elektryczne transportują składniki aktywne do skóry właściwej, lub z liftingiem przy użyciu fal radiowych (RF).
Wśród najistotniejszych efektów wodorowego oczyszczania skóry wymienia się m.in.:
- wyeliminowanie szkodliwych wolnych rodników,
- wyrównanie kolorytu skóry,
- poprawę elastyczności,
- poprawę gęstości i jędrności skóry,
- dotlenienie skóry właściwiej,
- oczyszczenie porów,
- złuszczenie obumarłych warstw naskórka,
- złagodzenie stanów zapalnych,
- regulację wydzielania sebum,
- redukcję przebarwień,
- stymulację powstawania włókien kolagenowych,
- zwiększenie metabolizmu skóry.