Mezoterpia igłowa
Najskuteczniejszy sposób na niechirurgiczne odmłodzenie skóry.
Mezoterapia igłowa jest niechirurgiczną metodą stosowaną do regeneracji i poprawy wyglądu skóry oraz jej odmłodzenia. Jest techniką wykorzystującą uraz jako naturalną odpowiedź skóry do stymulacji komórek naskórka i skóry właściwej. Dzięki śródskórnym wstrzyknięciom aktywnych preparatów poprawia się mikro krążenie w tkance podskórnej oraz zwiększa metabolizm komórek tłuszczowych (lioliza).
Zabiegi mezoterapii (np.mezolifting) są jedną z najlepszych metod zapobiegania starzeniu się skóry. Mezoterapia umożliwia wprowadzeni pod skórę aktywnie działających substancji (np. kwas hialuronowy, krzemionka organiczna, glutation, aminokwasy, witaminy, kofeina, sole mineralne, pierwiastki śladowe itd.), które nie są w stanie przeniknąć samodzielnie przez całą grubość skóry. Rewitalizacja skóry następuje przez to szybko i skutecznie, mezoerapia jest znacznie bardziej efektywna od drogich kosmetyków.
Najczęściej jest stosowana w celu:
- usuwania cellulitu
- ujędrnienia wiotczejącej skóry
- profilaktyki przeciwzmarszczkowej
Mezoterapia przynosi największe efekty wtedy, gdy wykonywana jest w serii kilku zabiegów, od 4 do 8 co 8-14 dni a następnie dla podtrzymania efektu 1 zabieg co 1-3 miesiące.2 tygodnie przed zabiegiem należy odstawić aspirynę.
Tydzień przed zabiegiem można wcierać preparat z witaminą K – np. Auriderm XO (uszczelnia ona śródbłonki naczyń krwionośnych, zapobiega krwawieniom wewnętrznym oraz działa przeciwzapalnie i przeciwbólowo).
Przeciwwskazania do mezoterapii:
- alergia
- ciąża, okres karmienia piersią
- cukrzyca
- stany zapalne na skórze, opryszczka
- choroba nowotworowa
- stosowanie leków przeciwkrzepliwych
- choroby z autoagresji
- epilepsja
- terapia p/nowotworowa
- wirusowe zapalenie wątroby
Zastrzyki robi się co 0,5-1,5 cm. Ślady na ciele przypominają więc kratkę (szybko znikają). Nakłucia są niemal bezbolesne. Może się ednak zdarzyć, że igła trafi w naczynko krwionośne, wtedy powstaje siniak.