salon kosmetyczny Magda M Magdalena Matyga - Kruk Świdnica, ul. Wrocławska 14, 58-100
BLOG

SOS DLA MAKIJAŻU – PERFEKCYJNY WYGLĄD CAŁĄ NOC JEST MOŻLIWY!

salon kosmetyczny Magda M Magdalena Matyga - Kruk Świdnica, ul. Wrocławska 14, 58-100
Magdalena Matyga – Kruk – kosmetolog – Salon kosmetyczny Magda M Świdnica 58-100

Sezon ślubny trwa. Dla wszystkich przyszłych nowo zaślubionych to jedno z najważniejszych (dotychczasowych) wydarzeń w życiu. Przygotowania bywają tak samo ekscytujące, jak stresujące. Najwięcej dylematów zazwyczaj musi rozważyć przyszła panna młoda. Jaką suknię wybrać, jakie kwiaty i wystrój sali, jakie buty i dodatki, kolor na zaproszeniach? No i w końcu makijaż i fryzura. Każda kobieta chce w tym dniu wyglądać wyjątkowo.

Ważne, żeby odpowiednio przygotować skórę pod makijaż. Nieestetyczne suche skórki, słabe nawilżenie mogą spowodować, że nawet najlepszy make-up będzie wyglądał jak sztuczna maska. Warto odpowiednio wcześniej, najlepiej wieczorem przed dniem ślubu, zrobić porządny peeling. Tu polecam nowy produkt Resibomultifunkcyjnym peelingiem do twarzy, który nadaje się do każdej skóry – na wrażliwą podziałają same enzymy, normalną można potraktować masażem drobinkami. Potem przetrzeć twarz tonikiem, aby przywrócić jej właściwe pH i złagodzić ewentualne podrażnienia, a następnie wklepać serum naturalnie wygładzające i krem odżywczy. Na tak przygotowanej skórze makijaż będzie trzymał się idealnie.

Teraz kolejny, najważniejszy krok – wybór odpowiedniej makijażystki, bo oprócz perfekcyjnego wyglądu na początku, doboru odpowiedniej kolorystyki i formy, makijaż musi przetrwać:a) ewentualny potok łez podczas przysięgib) obcałowywanie przez ciotki, wujki, babcie, przyjaciółki i przyjaciół pod kościołem/urzędem stanu cywilnegoc) całonocne tańcowanied) kolejne łzy przy wszelkiego rodzaju podziękowaniach, toastache) namiętne pocałunki świeżo upieczonego męża ?To oznacza, że musi być wyjątkowo trwały, a panna młoda nieco sprytna ? Bo bez delikatnych uników, poprawek i trików nawet wyjątkowo wodoodporny makijaż może pewnych rzeczy nie przetrwać. A więc potoki łez starajcie się opanować myśląc w najtrudniejszych momentach o czymś zabawnym, np. o wściekłej makijażystce widzącej Wasze łzy na jej misternie wypracowanym makijażu ?Pocałunki przy składaniu życzeń – tu potrzeba sprytu godnego komandosa – na widok czerwonej szminki cioci Krysi odwracajcie mocno głowę, tak, żeby szminka zamiast zostać na Waszym policzku, otarła się co najwyżej o bok fryzury a najlepiej powietrze.Podczas tańców odpowiednio utrwalony makijaż nie powinien spływać, lecz jeśli masz tłustą cerę, przydadzą się bibułki matujące i delikatny transparentny puder.Jeśli chodzi o pocałunki pana młodego, warto mieć ze sobą szminkę lub błyszczyk o odcieniu zbliżonym do tego zaproponowanego przez kosmetyczkę. Nie powinno to stanowić problemu, jeśli wybrałyście się na makijaż próbny. Jeśli jednak idziecie na żywioł, weźcie tę pomadkę, w której zazwyczaj  czujecie się najlepiej.Po północy to i tak nie będzie miało już takiego znaczenia, bo wtedy liczy się już tylko zabawa ?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *